There are 2619 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule & Archives)
9/27 Football  Eagle vs Timberline (Boise)
9/28 Football  Borah vs Boise
9/28 Football  Butte County vs Oakley
9/28 Football  Dietrich vs Lighthouse Christian
9/28 Football  Lewiston vs Moscow
9/28 Football  Rigby vs Madison
9/28 Football  Rimrock vs Wilder
9/28 Football  Salmon vs Firth
9/28 Football  Salmon River vs Horseshoe Bend
9/28 Football  Skyline vs Hillcrest
10/4 Football  Buhl vs Wendell
10/4 Football  Homedale vs Parma
10/4 Football  Mountain View vs Borah
10/4 Football  Rocky Mountain vs Eagle
10/4 Football  Shelley vs Hillcrest


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
9/22 Football  Idaho Falls vs Skyline
9/22 Football  Grangeville vs Priest River
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - DII Varsity Boys
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - DI Varsity Boys Sec1
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - Elite Varsity Girls
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - Elite Varsity Boys
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - 9th Grade Boys
9/21 Football  Kuna vs Thunder Ridge
9/21 Football  Skyview vs Mountain View
9/21 Football  South Fremont vs Snake River
9/21 Football  Wood River vs Buhl
9/21 Football  Bear Lake vs Marsh Valley
9/21 Football  Orofino at Clarkston WA football
9/21 Football  Wendell vs Filer
9/20 Girls Soccer  Payette vs Fruitland


  "Paul's Picks" - Boys State Championship Edition

It's Super Saturday! Here are my picks for who's bringing home the hardware today!

By: Paul Kingsbury
Published: 3/4/2017 1:50:08 AM
 
Follow Paul on Twitter! @IdahoSportsPaul

Class 5A

Consolation Final: Madison over Bonneville
Third Place Game: Post Falls over Lewiston
State Championship: Rocky Mountain over Centennial


Class 4A

Consolation Final: Burley over Moscow
Third Place Game: Bishop Kelly over Idaho Falls
State Championship: Vallivue over Preston


Class 3A

Consolation Final: Weiser over Timberlake
Third Place Game: Kellogg over Gooding
State Championship: Sugar-Salem over Snake River


Class 2A

Consolation Final: Firth over Melba
Third Place Game: New Plymouth over St. Maries
State Championship: Ririe over Bear Lake


Class 1AD1

Consolation Final: Ambrose over Riverstone
Third Place Game: Valley over Grace
State Championship: Lapwai over Prairie


Class 1AD2

Consolation Final: Council over Kendrick 
Third Place Game: Rockland over Carey
State Championship: Dietrich over Genesis Prep 




Fan Comments Sign In | Register







This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy