There are 5220 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule & Archives)
12/18 Girls Basketball  Oakley vs Ambrose
12/18 Boys Basketball  Oakley vs Ambrose
12/18 Girls Basketball  Challis vs West Jefferson
12/18 Girls Basketball  Cole Valley Christian vs Melba
12/18 Boys Basketball  Challis vs West Jefferson
12/19 Girls Basketball  Firth vs Ririe
12/19 Boys Basketball  Rocky Mountain vs Mountain View
12/29 Boys Basketball  Homedale vs New Plymouth
1/3 Girls Basketball  Fruitland vs Homedale
1/4 Girls Basketball  Snake River vs Sugar-Salem
1/5 Boys Basketball  Kimberly vs Sugar-Salem


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
12/13 Girls Basketball  South Fremont vs Snake River
12/13 Girls Basketball  Thunder Ridge vs Idaho Falls
12/13 Girls Basketball  Hansen vs Dietrich
12/12 Girls Basketball  Preston vs Pocatello
12/11 Boys Basketball  Payette -vs- New Plymouth JV-B
12/11 Girls Basketball  Idaho Falls vs Skyline
12/11 Boys Basketball  Burley vs Century
12/11 Boys Basketball  Payette vs New Plymouth
12/8 Boys Basketball  Riverstone vs Shoshone
12/8 Boys Basketball  Richfield vs Horseshoe Bend
12/8 Girls Basketball  Snake River vs Filer
12/8 Boys Basketball  North Star Charter vs Marsing
12/8 Boys Basketball  Wilder vs Salmon River
12/7 Girls Basketball  Middleton vs Bishop Kelly
12/7 Girls Basketball  Prairie vs Grangeville


  Paul's Picks: Boys Real Dairy Shootout Friday Edition!

Hopefully my picks for today's games are better than yesterday's...

By: Paul Kingsbury
Published: 3/3/2017 1:22:55 AM
 
Follow me on Twitter: @IdahoSportsPaul

Class 5A - Ford Idaho Center


Game 5: Mountain View over Bonneville
Game 6: Boise over Madison
Game 7: Rocky Mountain over Lewiston
Game 8: Post Falls over Centennial

Class 4A - Borah High School

Game 5: Jerome over Moscow
Game 6: Middleton over Burley
Game 7: Bishop Kelly over Preston
Game 8: Vallivue over Idaho Falls

Class 3A - Meridian High School

Game 5: Parma over Timberlake
Game 6: Shelley over Weiser
Game 7: Sugar-Salem over Gooding
Game 8: Snake River over Kellogg

Class 2A - Capital High School

Game 5: Melba over Nampa Christian
Game 6: Firth over Declo
Game 7: Ririe over St. Maries
Game 8: New Plymouth over Bear Lake

Class 1AD1 - Vallivue High School

Game 5: Riverstone over Wilder
Game 6: Ambrose over Horseshoe Bend
Game 7: Prairie over Valley
Game 8: Lapwai over Grace

Class 1AD2 - Caldwell High School

Game 5: Dietrich over Rockland
Game 6: Genesis Prep over Carey
Game 7: Kendrick over Deary
Game 8: Council over Butte County




Fan Comments Sign In | Register







This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy