There are 5365 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule)
12/11 Boys Basketball  North Gem vs Horseshoe Bend
12/11 Boys Basketball  North Star Charter vs Richfield
12/11 Boys Basketball  Oakley vs Wilder
12/11 Boys Basketball  Salmon River vs Dietrich
12/11 Boys Basketball  Grace Lutheran vs Garden Valley
12/11 Boys Basketball  Raft River vs Liberty Charter
12/11 Boys Basketball  Compass Charter vs Camas County
12/11 Boys Basketball  Shoshone vs Riverstone
12/16 Boys Basketball  Blackfoot vs Pocatello
12/16 Boys Basketball  West Side vs Castleford
12/16 Boys Basketball  Malad vs St. Maries
12/16 Boys Basketball  Post Falls vs Minico
12/16 Boys Basketball  Burley vs Lake City
12/16 Boys Basketball  Homedale vs Ambrose
12/16 Boys Basketball  Emmett vs Timberline (Boise)


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
12/4 Boys Basketball  Lewiston vs Boise
12/4 Boys Basketball  Sugar-Salem vs Kimberly JV
12/4 Boys Basketball  Sugar-Salem vs Kimberly
12/4 Girls Basketball  Middleton vs Boise
12/4 Girls Basketball  North Fremont vs Malad
12/3 Boys Basketball  Mountain Home vs Kimberly
12/3 Boys Basketball  North Fremont vs Wendell
12/3 Boys Basketball  Caldwell vs Canyon Ridge
12/2 Girls Basketball  West Jefferson vs Malad JV
12/2 Girls Basketball  West Jefferson vs Malad
12/2 Girls Basketball  Burley vs Minico
12/2 Boys Basketball  Richfield vs Lighthouse Christian
12/2 Girls Basketball  Filer vs Buhl
12/1 Boys Basketball  Caldwell vs Minico
12/1 Boys Basketball  Wood River vs Kimberly
 
1AD2 Girls Basketball All-Tournament Team
Tri-Valley's Josey Jones leads strong group of athletes
Published: 2/22/2021 3:26:34 PM
 

ORDER GAME PHOTOS

Selections were made by Idaho Sports broadcasters Brandon Baney and Sean Kane

1A D2 Girls Basketball All-Tournament Team

MVP
Josey Jones, Tri-Valley
15.6 PPG, 5.3 RPG

6th Man Award
Ruby Stewart, Kendrick
3 PPG, 4 RPG, 2 APG

1st Team
Kylie Wood, Carey
Erin Morgan, Kendrick
Rose Stewart, Kendrick
Riley Moore, Mackay
Emma Hollon, Tri-Valley

2nd Team
Alyssa Whittle, Camas County
Drew Stacy, Kendrick
Talowa Fallingwater, Mullan
Kiersley Boyer, Rockland
Zoe Ertel, Tri-Valley

Honorable Mention
Jane Parke, Carey
Megan Moore, Mackay
Trinity Seefried, Mackay
Serena Kent, Richfield
Ember Farr, Rockland
 


Fan Comments
Sign In | Register








This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy