There are 19261 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule)
8/19 Football  Rocky Mountain vs Middleton
8/26 Football  Layton HS, UT vs Lewiston
8/26 Football  Post Falls vs Skyline, UT
8/26 Football  Beaver HS, UT vs Minico
8/26 Football  Stansbury, UT vs Skyline
8/26 Football  South Summit HS, UT vs Marsh Valley
8/27 Football  Lapwai vs Raft River
8/27 Football  Morgan HS, UT vs Pocatello
8/27 Football  Clearwater Valley vs Glenns Ferry
8/27 Football  Lehi HS, UT vs Highland (Poc)
8/27 Football  Prairie vs Oakley
8/27 Football  Toole HS, UT vs Madison
8/27 Football  Alta HS, UT vs Sandpoint
8/27 Football  Kendrick vs Notus
9/9 Football  Cole Valley Christian vs Salmon


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
5/31 Football  Dist 4 North-South Shrine Game
5/31 Football  District 4 Shriner's All star Football game
5/23 Track & Field  State 1A Track Awards
5/23 Track & Field  State 2A Track Awards
5/23 Track & Field  State 3A Track Awards
5/23 Track & Field  State 4A Track Awards
5/23 Track & Field  State 5A Track Awards
5/21 Tennis  5A Tennis Championships
5/21 Boys Lacrosse  Jackson Hole vs Eagle
5/21 Softball  Homedale vs Weiser
5/21 Softball  Homedale vs Weiser
5/21 Track & Field  3A 2A 1A State Track Day 2 finals
5/21 Track & Field  3A 2A 1A State track Field events
5/21 Track & Field  3A-2A-1A Saterday Finals and some Fields Events
5/21 Track & Field  4A-5A State Championships- Day 2
 
2022 Boys Basketball All-Tournament Team (2A)
Melba's Joe Reiber is named the MVP of the 2A Tournament
Published: 3/8/2022 6:09:23 AM

ORDER GAME PHOTOS

Selections were made by IdahoSports.com 2A broadcaster Paul Kingsbury

2A Boys Basketball All-Tournament Team

Tournament MVP
Joe Reiber, Melba
15.0 PPG, 9.3 RPG, 1.7 APG

Defensive MVP
Cache Beus, Melba
2.3 SPG, 4.0 BPG

6th Man Award
Tucker Lowber, Melba
11.0 PPG, 3.3 RPG, 1.0 APG, 1.3 SPG

1st Team
Hudson Hughes, Ambrose
Braden Volkers, Melba
Jordan Lenz, North Fremont
Tristan Gentry-Nelson, St. Maries
Bryler Shurtliff, West Side

2nd Team
Johnny Sugarman, Ambrose
Tyler Beresford, Bear Lake
Tayson Neal, Bear Lake
Colby Renner, St. Maries
Greyson Sands, St. Maries

Honorable Mention
Burton Park, Firth
AJ Hill, North Fremont
Max Palmer, North Fremont
Kyle Christensen, Valley
Blaize Brown, West Side

Sportsboards.com








This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy