There are 876 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule)
10/23 Football  Kuna vs Skyview
10/23 Football  Century vs Pocatello
10/23 Football  Highland (Poc) vs Idaho Falls
10/23 Football  Lake City vs Lewiston
10/23 Football  Middleton vs Columbia
10/24 Football  Grid Kid 6th Grade Championship
10/24 Football  Grid Kid 7th Grade Championship
10/24 Football  Grid Kid 8th Grade Championship
10/24 Football  Grid Kid 4th Grade Championship
10/24 Football  Grid Kid 5th Grade Championship
10/29 Football  Rockland vs Carey


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
10/22 Boys Soccer  Canyon Ridge vs Century
10/22 Boys Soccer  Madison vs Eagle
10/22 Boys Soccer  Caldwell vs Blackfoot
10/22 Volleyball  Malad vs Soda Springs District
10/22 Boys Soccer  Timberline (Boise) vs Thunder Ridge
10/21 Cross Country  3A 5th District Championships
10/21 Cross Country  3A 5th District Championshipsonship
10/21 Volleyball  Kimberly vs Filer
10/21 Volleyball  Mountain View vs Skyview
10/20 Cross Country  District III 3A Championships - Girls
10/20 Cross Country  District III 3A Championships - Boys
10/20 Volleyball  Snake River vs Marsh Valley ( 3A District 5 Game 3)
10/20 Volleyball  Buhl vs Gooding
10/20 Volleyball  Snake River vs American Falls (3A District Champ Game )
10/20 Volleyball  Buhl vs Kimberly

 
4A Boys Basketball All-Tournament Team
Our broadcasters Scott Burton and Clay Hatfield make their selections for the All-Tournament teams for the 4A classification
Published: 3/9/2020 5:47:08 PM
 





 


ORDER TOURNAMENT PHOTOS

PURCHASE TOURNAMENT AUDIO PACKAGE

LISTEN TO ARCHIVES 

FINAL BRACKETS

4A Boys Basketball All-Tournament Teams

MVP
Luke Smellie, Preston
12 points, 7.3 rebounds, 8.7 assists, 1.3 steals per game

Defensive MVP
Sean Austin, Kuna
5 steal per game

6th Man Award
Cash Cowdery, Middleton
13 points, 5.3 rebounds

1st Team
Ty Hyde, Preston
Tyler Robinett, Middleton
Kasen Carpenter, Minico
Benny Kitchel, Moscow
Keynion Clark, Idaho Falls

2nd Team
Dylan Seeley, Idaho Falls
Ryan Chandler, Minico
Jaxon Sorenson, Idaho Falls
Blake Buchanan, Moscow
Sy Eaton, Middleton

Honorable Mention
Reece Robinson, Blackfoot
Cooper Hobson, Preston
Cade Randall, Kuna
Carter Layton, Blackfoot
Nick Wolter, Bishop Kelly


 
 


Fan Comments
Sign In | Register















This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy