There are 888 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule & Archives)
9/27 Football  Eagle vs Timberline (Boise)
9/28 Football  Borah vs Boise
9/28 Football  Butte County vs Oakley
9/28 Football  Dietrich vs Lighthouse Christian
9/28 Football  Lewiston vs Moscow
9/28 Football  Rigby vs Madison
9/28 Football  Rimrock vs Wilder
9/28 Football  Salmon vs Firth
9/28 Football  Salmon River vs Horseshoe Bend
9/28 Football  Skyline vs Hillcrest
10/4 Football  Buhl vs Wendell
10/4 Football  Homedale vs Parma
10/4 Football  Mountain View vs Borah
10/4 Football  Rocky Mountain vs Eagle
10/4 Football  Shelley vs Hillcrest


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
9/24 Girls Soccer  Capital vs Mountain View
9/24 Girls Soccer  Centennial vs. Meridian JV
9/24 Girls Soccer  Centennial vs Meridian
9/22 Football  Idaho Falls vs Skyline
9/22 Football  Grangeville vs Priest River
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - DII Varsity Boys
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - DI Varsity Boys Sec1
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - Elite Varsity Girls
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - Elite Varsity Boys
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - 9th Grade Boys
9/21 Football  Bear Lake JV vs Marsh Valley JV
9/21 Football  Genesee vs Prairie
9/21 Football  Kuna vs Thunder Ridge
9/21 Football  Skyview vs Mountain View
9/21 Football  South Fremont vs Snake River


  Sven's Picks: Boys Real Dairy Shootout Saturday Edition!

Championship Saturday is here! Here is who I have taking home the hardware.

By: Sven Alskog
Published: 3/3/2018 1:11:19 AM
 
5A Boys Tournament

Consolation Final: Madison over Centennial
3rd Place Game: Post Falls over Borah
Championship: Hillcrest over Rocky Mountain


4A Boys Tournament

Consolation Final: Bishop Kelly over Twin Falls
3rd Place Game: Skyview over Century
Championship: Preston over Burley


3A Boys Tournament

Consolation Final: Sugar-Salem over Kellogg
3rd Place Game: Snake River over Shelley
Championship: Fruitland over Kimberly


2A Boys Tournament

Consolation Final: Aberdeen over Cole Valley
3rd Place Game: Declo over St. Maries
Championship: Ririe over Bear Lake


1AD1 Boys Tournament

Consolation Final: Prairie over Liberty Charter
3rd Place Game: Grace over Ambrose
Championship: Lapwai over Valley


1AD2 Boys Tournament

Consolation Final: Council over Deary
3rd Place Game: Dietrich over Tri-Valley
Championship: Genesis Prep over Carey






Fan Comments Sign In | Register







This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy