There are 2884 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule & Archives)
9/27 Football  Eagle vs Timberline (Boise)
9/28 Football  Borah vs Boise
9/28 Football  Butte County vs Oakley
9/28 Football  Dietrich vs Lighthouse Christian
9/28 Football  Lewiston vs Moscow
9/28 Football  Rigby vs Madison
9/28 Football  Rimrock vs Wilder
9/28 Football  Salmon vs Firth
9/28 Football  Salmon River vs Horseshoe Bend
9/28 Football  Skyline vs Hillcrest
10/4 Football  Buhl vs Wendell
10/4 Football  Homedale vs Parma
10/4 Football  Mountain View vs Borah
10/4 Football  Rocky Mountain vs Eagle
10/4 Football  Shelley vs Hillcrest


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
9/24 Girls Soccer  Capital vs Mountain View
9/22 Football  Idaho Falls vs Skyline
9/22 Football  Grangeville vs Priest River
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - DII Varsity Boys
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - DI Varsity Boys Sec1
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - Elite Varsity Girls
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - Elite Varsity Boys
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - 9th Grade Boys
9/21 Football  Kuna vs Thunder Ridge
9/21 Football  Skyview vs Mountain View
9/21 Football  South Fremont vs Snake River
9/21 Football  Wood River vs Buhl
9/21 Football  Bear Lake vs Marsh Valley
9/21 Football  Orofino at Clarkston WA football
9/21 Football  Wendell vs Filer


  Sven's Picks: Boys Real Dairy Shootout Friday Edition!

With one day in the books, it's time for round two of game picks.

By: Sven Alskog
Published: 3/1/2018 11:37:32 PM
 

5A Boys Tournament - Ford Idaho Center

Game 1: Boise over Madison
Game 2: Mountain View over Centennial
Game 3: Rocky Mountain over Borah
Game 4: Post Falls over Hillcrest


4A Boys Tournament - Borah HS

Game 1: Twin Falls over Moscow
Game 2: Bishop Kelly over Vallivue
Game 3: Preston over Skyview
Game 4: Burley over Century


3A Boys Tournament - Meridian HS

Game 1: Kellogg over Parma
Game 2: Sugar-Salem over Timberlake
Game 3: Shelley over Kimberly
Game 4: Fruitland over Snake River


2A Boys Tournament - Capital HS

Game 1: North Fremont over Cole Valley
Game 2: Aberdeen over Nampa Christian
Game 3: Bear Lake over Declo
Game 4: Ririe over St. Maries


1AD1 Boys Tournament - Capital HS

Game 1: Prairie over Riverstone
Game 2: Liberty Charter over Oakley
Game 3: Ambrose over Valley
Game 4: Lapwai over Grace


1AD2 Boys Tournament - Rocky Mountain HS

Game 1: Genesis Prep over Dietrich
Game 2: Tri-Valley over Carey
Game 3: Mackay over Council
Game 4: Deary over Rockland






Fan Comments Sign In | Register







This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy