There are 436 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule & Archives)
9/27 Football  Eagle vs Timberline (Boise)
9/28 Football  Borah vs Boise
9/28 Football  Butte County vs Oakley
9/28 Football  Dietrich vs Lighthouse Christian
9/28 Football  Lewiston vs Moscow
9/28 Football  Rigby vs Madison
9/28 Football  Rimrock vs Wilder
9/28 Football  Salmon vs Firth
9/28 Football  Salmon River vs Horseshoe Bend
9/28 Football  Skyline vs Hillcrest
10/4 Football  Buhl vs Wendell
10/4 Football  Homedale vs Parma
10/4 Football  Mountain View vs Borah
10/4 Football  Rocky Mountain vs Eagle
10/4 Football  Shelley vs Hillcrest


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - DII Varsity Boys
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - DI Varsity Boys Sec1
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - Elite Varsity Girls
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - Elite Varsity Boys
9/22 Cross Country  2018 Bob Firman Invitational - 9th Grade Boys
9/21 Football  Skyview vs Mountain View
9/21 Football  South Fremont vs Snake River
9/21 Football  Orofino at Clarkston WA football
9/20 Girls Soccer  Payette vs Fruitland
9/20 Football  Homedale -vs- Fruitland (JV)
9/20 Football  Rocky Mountain vs Timberline (Boise)
9/20 Volleyball  Jerome vs Canyon Ridge
9/19 Girls Soccer  Filer vs Kimberly
9/19 Girls Soccer  Rocky Mountain vs Timberline (Boise)
9/19 Girls Soccer  Skyview vs Boise


  Matt's Picks: 2018 Girls Real Dairy Shootout - Friday

I make my selections for Day 2 of the 2018 girls state basketball tournament.

By: Matt Harris
Published: 2/16/2018 10:28:45 AM
 
Follow Matt on Twitter: @IdahoSportsMatt

Day 1 of the Real Dairy Shootout is in the books. I've been impressed with the caliber of play being displayed on the court thus far and expect that to continue as we head into the semi-final round.

Yesterday, I selected 20 of 24 first round games correctly - not a bad start to the tournament. Here's to hoping that number goes up following Day 2 of the tournament.

Class 5A - Ford Idaho Center

Game 5: Boise over Bonneville
Game 6: Capital over Highland
Game 7: Eagle over Mountain View
Game 8: Post Falls over Borah


Class 4A - Mountain View High School

Game 5: Sandpoint over Minico
Game 6: Preston over Caldwell
Game 7: Middleton over Century
Game 8: Bishop Kelly over Burley


Class 3A - Skyview High School

Game 5: Buhl over Homedale
Game 6: Bonners Ferry over Parma
Game 7: Sugar-Salem over Timberlake
Game 8: South Fremont over Snake River


Class 2A - Kuna High School

Game 5: West Jefferson over New Plymouth
Game 6: St. Maries over Malad
Game 7: Soda Springs over Melba
Game 8: Ririe over Cole Valley Christian


Class 1AD1 - Columbia High School

Game 5: Rimrock over Ambrose
Game 6: Grace over Liberty Charter
Game 7: Prairie over Shoshone
Game 8: Lapwai over Oakley


Class 1AD2 - Nampa High School

Game 5: Dietrich over Tri-Valley
Game 6: Carey over Deary
Game 7: Genesis Prep over Sho-Ban
Game 8: Butte County over Nezperce




Fan Comments Sign In | Register







This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy