There are 6186 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule)
10/21 Football  Skyview vs Borah
10/22 Football  Dietrich vs Carey
10/22 Football  Firth vs North Fremont
10/22 Football  Gooding vs Kimberly
10/22 Football  Lakeland vs Sandpoint
10/22 Football  Lapwai vs Potlatch
10/22 Football  Oakley vs Raft River
10/22 Football  Rocky Mountain vs Mountain View
10/22 Football  Shelley vs Skyline
10/22 Football  Twin Falls vs Minico
10/23 Football  Grid Kid 6th Grade Championship
10/23 Football  Grid Kid 7th Grade Championship
10/23 Football  Grid Kid 8th Grade Championship
10/23 Football  Grid Kid 4th Grade Championship
10/23 Football  Grid Kid 5th Grade Championship


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
10/19 Volleyball  American Falls vs Marsh Valley (District Game 3)
10/19 Volleyball  Emmett vs Caldwell
10/19 Volleyball  Ridgevue vs Bishop Kelly
10/19 Volleyball  Nampa vs Middleton
10/19 Volleyball  Vallivue vs Columbia
10/16 Volleyball  Capital vs Timberline (Boise)
10/16 Volleyball  Kuna vs Rocky Mountain
10/16 Volleyball  Lewiston vs Post Falls
10/16 Girls Soccer  Snake River vs Teton
10/16 Volleyball  Gooding vs Filer
10/16 Boys Soccer  Bonners Ferry vs CDA Charter
10/16 Volleyball  Mountain Home vs Minico
10/16 Volleyball  Borah vs Boise
10/16 Volleyball  Owyhee vs Meridian
10/16 Volleyball  American Falls vs Marsh Valley( District 5 Game 1)
 
3A Wrestling Rankings
3A Wrestling Individual & Team Rankings
Published: 1/9/2020 11:29:33 PM
 

Have questions or comments about these rankings? Email: rankingscrew@idahosports.com

(Last updated: Monday February 17, 2020)

Team

1. South Fremont

2. Snake River 

3. American Falls

4. Timberlake 

5. Buhl

6. Sugar Salem

98
1. Ezra Clemens Fruitland
2. Ryker Simmons South Fremont
3. Greyson Williams American Falls
4. David Green South Fremont
5. Remy Baler Teton
6. Edgar Sanchez Buhl 

106
1. Cooper Evans American Falls
2. Dillon Gneiting South Fremont
3. Stryker Houston Timblerlake
4. Jake Summerfield Bonners Ferry 
5. Devin Rowland Buhl
6. Sione Tavarez South Fremont

113
1. Kade Orr Buhl
2. Julian Ruiz Buhl 
3. Gus Carter Snake River 
4. Brady Dahlke Marsh Valley
5. Dakota Eixenberg Kellogg
6. Easton Gardener Snake River


120 
1. Jonah Bacon Kimberly
2. Brock Young Marsh Valley
3. Ethan Guy Kellogg
4. Chance Bennet Buhl 
5. Kolby Clark South Fremont
6. Colton Egbert Teton

126
1. Evan Barajas Bonners Ferry 
2. Emilio Caldera Snake River
3. Brayden Herbert Timberlake 
4. Tuffy Briggs South Fremont 
5. Kooper Vonbrethorst Weiser
6. Carson Hemsley Marsh Valley

132
1. Kayd Craig Gooding 
2. Isaiah Evans Timberlake  
3. Tanner Hansen American Falls 
4. Hunter Hobbs South Fremont
5. Fernando Camacho Parma
6. Skyler Klingler Sugar Salem

138 
1. Ryker Permann American Falls
2. Judson Hall Kellogg 
3. Beau Hackworth South Fremont
4. Chad Maas Bonners Ferry
5. Jaimen Swainston Filer
6. Caedyn Martin Marsh Valley

145 
1. Joseph Egusquiza Homedale  
2. Kyle Richardson Snake River
3. James Fullmer Teton 
4. David Tennant Buhl
5. Issac Avalos American Falls
6. Jackson Coverly South Fremont

152 
1. Tate Benson Snake River 
2. Tayten Gillette Gooding 
3. Mathew Morris Weiser
4. Jason Lattimer Marsh Valley
5. Jose Cervantes American Falls 
6. Kyle Smith Bonners Ferry

160
1. Tristan Olson South Fremont
2. Caleb Miller Timberlake
3. Eli Richards Bonners Ferry
4. Tegan Baumann Gooding
5. Trace Mayo Kimberly
6. Alfredo Flores American Falls

170 
1. Broddey Cunningham Kimberly
2. Cody Tillery Sugar Salem 
3. Andrew Adkins American Falls
4. Marcus Mortenson Snake River 
5. Malachi Hoobery Weiser
6. Rhyalee Nix Homedale

182
1. Joey Follini Timberlake 
2. Browning Bennion Sugar Salem
3. Josh Yanez Timberlake 
4. Rylee Willet Weiser
5. Drake Anderton Snake River
6. Carson Roberts Sugar Salem

195 
1. Sawyer Hobbs South Fremont
2. Andrew Sandelin-Macintosh Bonners Ferry
3. Truxton Wilson Priest River 
4. Zach Gunnel Kimberly
5. Jordan Stucki American Falls
6. Kyler Dalling Sugar-Salem


220
1. Greg Gissel Fruitland 
2. Wyatt Kearn American Falls
3. Jesse Locket Weiser
4. Skylar Benson Marsh Valley 
5. Owen Houser Homedale
6. Tydas Leavitt South Fremont

285
1. Kenneth Copley Sugar Salem
2. Ty Belnap Snake River
3. Bryan Popocatl South Fremont 
4. Danny Camacho Parma
5. Trevor Cady Timberlake
6. Robbie Bublitz Kellogg

 


Fan Comments
Sign In | Register








This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy